Czujnik czadu i dymu K10SCO

  • 209,00
  • OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com
  • dostępny
  • Koszt dostawy już od 18,00 zł

    Dostawa gratis dla zamówień powyżej 350,00 zł

K10SCO to czujnik dwufunkcyjny, który wykrywa zarówno dym, jak i tlenek węgla, wyposażony w alarm dźwiękowy i dwa oddzielne sensory. Sensor optyczny jest odpowiedzialny za wykrywanie zagrożeń pożarowych, a sensor elektrochemiczny za wykrywanie tlenku węgla (CO).

Gdy wykryje pożar lub/i stężenie tlenku węgla przekraczające dopuszczalne normy, uruchamia się alarm dźwiękowy o sile 85dB, alarm świetlny (czerwona dioda LED) oraz emitowane jest powiadomienie głosowe (w języku angielskim), które informuje o rodzaju zagrożenia.

Przycisk Test/Reset umożliwia sprawdzenie i obsługę czujnika. Urządzenie przechowuje informacje o wykryciu niebezpiecznego stężenia CO lub zagrożenia pożarowego, co pozwala użytkownikowi sprawdzić, czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie doszło do emisji tlenku węgla.

Czujnik K10SCO może być montowany na suficie lub ścianie. Jest zasilany z dwóch baterii alkalicznych typu AA o napięciu 1,5V. Pozwala to na instalację czujnika w najbardziej odpowiednim miejscu w pomieszczeniu i zapewnia ochronę nawet w przypadku braku zasilania sieciowego. Wbudowany system automatycznego monitorowania sprawności stale kontroluje stan sensorów i wewnętrzne obwody. Gdy wykryje usterkę, uruchamia się odpowiednia sygnalizacja.

K10SCO spełnia normę PN-EN14604:2006P (EN14604:2005) dla domowych czujników dymu oraz normę EN50291-1:2018 dla domowych czujników tlenku węgla. Zgodność z tymi normami została potwierdzona przez niezależną, notyfikowaną jednostkę badawczą TÜV Rheinland. Urządzenie objęte jest 10-letnią gwarancją. Po 10 latach od aktywacji zasilania urządzenie poinformuje o konieczności jego wymiany.

Zalecane miejsca montażu: w pobliżu kuchni, w pokoju dziennym, salonie, jadalni, sypialni, piwnicy, na strychu oraz miejsca, w których używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia oraz urządzenia będące potencjalnym źródłem tlenku węgla np. kominek, elektryczne lub gazowe ogrzewacze pomieszczeń itp.


Parametry techniczne:


Czujnik czadu i dymu K10SCO

Dostępność: dostępny
Waga: 0,360 kg
Wymiary: 145 mm x 145 mm x 45 mm
Zasilanie: 2 x 1.5V baterie typu AA
Sposób montażu: na ścianie lub na suficie
Technologia: optyczna i elektrochemiczna
Sygnalizacja: optyczna i akustyczna
Gwarancja: 10 lat
OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.comOGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com

Zobacz również: