Gaśnice CO2 (śniegowe)

Gaśnica CO2 - lub inaczej gaśnica śniegowa — została stworzona do gaszenia pożarów z grupy B (gazy takie jak: metan, acetylen, propan, wodór, gaz miejski).

Gaśnice CO2

Gaśnice śniegowe — czym się wyróżniają?

Gaśnice śniegowe to sprzęt, w którym środkiem gaśniczym jest skroplony dwutlenek węgla. W tym wypadku gaszenie pożaru jest możliwe dzięki obniżeniu temperatury i odcięciu dostępu do tlenu. W ten sposób można gasić sprzęt elektroniczny różnego rodzaju. Bardzo ważną funkcjonalnością gaśnicy śniegowej CO2 jest też brak zanieczyszczenia gaszonych przedmiotów. Dzięki temu szczególnie te, które są wrażliwe na pyły i zabrudzenia, nie ulegną uszkodzeniu.

Gaśnica CO2 - gdzie potrzebna?

Gaśnica CO2 jest idealna do gabinetu czy salonu, ale nada się również do każdego innego pomieszczenia, w którym znajduje się elektronika. Gaśnica CO2 przyda się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przepalenia elektroniki. Z racji, że aktualnie korzystamy z tego typu urządzeń na coraz większą skalę, dobrze posiadać ją w każdym domu czy firmie.

Zabezpieczcie swój dom i wybierzcie urządzenie gaśnicze dobrane do swoich potrzeb. Ogniochron to producent skutecznego sprzętu gaśniczego. Zaopatrzenie się w tego typu produktu pozwala zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników lub też pracowników Twojej firmy.

Sprawdź również:

Jeżeli chodzi o gaśnice śniegowe oraz pozostałe rodzaje, wszystkie są definitywnie warte swojej ceny. Nasz asortyment obejmuje gaśnice CO2 i inne o różnych pojemnościach. M.in. gaśnicę śniegową 2 kg i 5 kg.