Legalizacja gaśnic

Legalizacja gaśnic

Legalizacja gaśnic służy utrzymaniu jej w dobrym stanie technicznym. Polega między innymi na oględzinach zewnętrznych zbiornika, zaworu i węża gaśnicy. Sprawność techniczną potwierdza konserwator poprzez naklejenie etykiety serwisowej, na której powinny znaleźć się jego dane oraz informacje o tym ile ważna jest gaśnica samochodowa.

Serwis gaśnic OGNIOCHRON


Legalizacja gaśnic a nieprawidłowości


Zdarza się, że nie jesteśmy świadomi tego, że nasza gaśnica jest nieużyteczna w przypadku pożaru. Zazwyczaj wynika to z różnego rodzaju uszkodzeń bądź upływu terminu ważności środka gaśniczego. Wszelkie tego typu nieprawidłowości stwierdzić można podczas przeglądu gaśnicy samochodowej. W trakcie kontroli gaśnicy samochodowej możliwa jest naprawa tych usterek. W dużej mierze opierają się one na napełnieniu gaśnicy proszkowej i wymianie gumowego uszczelnienia. Legalizacji gaśnicy samochodowej i jej uzupełnienia można wykonać tylko w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych, korzystając z oryginalnych części zamiennych zgodnych z zatwierdzonym wzorem gaśnicy.


Ile kosztuje legalizacja gaśnicy samochodowej?


Legalizacja gaśnicy w samochodzie to Twój obowiązek. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia wszystkie pojazdy oprócz motocykli, muszą posiadać gaśnicę w samochodzie. Cena legalizacji gaśnicy samochodowej nie jest wysoka i waha się w granicach kilkunastu złotych, a jej przegląd nie jest czasochłonny. Zainwestuj więc w bezpieczeństwo i przeprowadź legalizację gaśnicy do auta.

Nie posiadasz jeszcze gaśnicy w swoim samochodzie? W naszym sklepie Gaśnice Domowe znajdziesz szeroki wybór skutecznych narzędzi do gaszenia pożarów. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie:


Kiedy należy dokonać legalizacji i naprawy gaśnicy?


Poniższa tabela przedstawia kiedy należy dokonać pierwszego przeglądu lub naprawy, licząc od daty produkcji, w zależności od typu gaśnicy.

Legalizacja i naprawa gaśnic