Gaśnica proszkowa

Gaśnice proszkowe to gaśnice wyrzucające proszek gaśniczy dzięki sprężonemu gazowi. Główny składnik proszku gaśniczego to zazwyczaj węglany lub fosforany sodu. Jego działanie polega głównie na tym, aby przerwać reakcję spalania w wyniku antykatalizy. Jakie są rodzaje gaśnic proszkowych? Jaka gaśnica proszkowa do domu byłaby najlepsza? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Gaśnice proszkowe

Gaśnica proszkowa — skuteczność i popularność

Nie bez powodu gaśnica proszkowa do domu to najczęściej spotykany rodzaj urządzenia gaśniczego w Polsce. Służy do zwalczania pożarów z grup A, B i C (lub w przypadku niektórych rodzajów proszków pożarów B i C), oraz do gaszenia urządzeń nieprzekraczających 1000 V napięcia. Jeśli porównasz gaśnicę proszkową do innych gaśnic podobnych rozmiarów, przekonasz się, że cechuje się największą skutecznością gaśniczą.

Swoją popularność gaśnica proszkowa zawdzięcza cenie i skuteczności. Czasami również jest wybierana ze względu na szeroki wybór rozmiarów. Gaśnice jednokilogramowe często kupowane są do samochodów, podobnie jak gaśnica proszkowa 2 kg. Czasami można również natknąć się na gaśnicę proszkową 4 kg, jednak zwykle używa się ją w miejscach użytku publicznego. Gaśnica GP 6 kg jest wykorzystywana się głównie w zakładach, ale będzie również pasowała do domowej kotłowni.

Gaśnice proszkowe — rodzaje

Zastanawiasz się, jakie są rodzaje gaśnic proszkowych? Gaśnice proszkowe dzielą się ze względu na zróżnicowaną ilość środka gaśniczego. Wyróżniamy gaśnice proszkowe:

W ofercie sklepu Ogniochron jest także dostępna gaśnica proszkowa z nabojem umieszczonym wewnątrz zbiornika. W naboju znajduje się gaz zasilający, który uwalnia się po przebiciu membrany naboju. W ten sposób uwalnia się środek gaśniczy.

Gaśnica proszkowa — cena

Ceny gaśnic proszkowych są niższe w porównaniu z innymi gaśnicami, np. wodno-mgłowych. Koszt gaśnicy proszkowej jest tak naprawdę uzależniony od jej gabarytów i tym samym pojemności. Gaśnica proszkowa duża będzie droższa od małej gaśnicy o wadze 1, 2 czy 4 kg. Gaśnice proszkowe i ich ceny dobieraliśmy bardzo starannie w taki sposób, by każdy mógł zaopatrzyć się w produkt dla siebie.

Potrzebujesz innej gaśnicy? Możemy Ci również zaproponować gaśnice płynowe, gaśnice pianowe i gaśnice CO2. Sprawdź ofertę sklepu z gaśnicami Ogniochron. Z pewnością wybierzesz odpowiednią gaśnicę.

Gaśnice Ogniochron to bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojego domu.