Gaśnice do kuchni

Gaśnica jest niezbędnym wyposażeniem w każdym domu. Czy wiesz, jakie gaśnice do kuchni są najlepsze? W naszym sklepie Ogniochron znajdziesz różnego rodzaju gaśnice, w tym również gaśnice gastronomiczne. Zapewnią one bezpieczeństwo w Twoim domu. Zobacz, jakie właściwości ma gaśnica do kuchni.

Gaśnice do kuchni

Gaśnice do kuchni

Dlaczego gaśnica do kuchni powinna znaleźć się w każdym domu? To właśnie w tym pomieszczeniu mamy do czynienia z największym zagrożeniem pożarów materiałów stałych (A), cieczy i materiałów topiących się (B). Bardzo często zdarzają się również pożary tłuszczów i olejów jadalnych (F).

W związku z tym zalecamy stosowanie gaśnic do kuchni i urządzeń płynowych, gdzie środkiem gaśniczym jest płyn ABF. Gaśnica kuchenna ABF zawiera dodatki pieniące i sole potasowe. Jest to więc idealna gaśnica do tłuszczu. Dlaczego? Ponieważ w kontakcie z rozgrzanym olejem substancje ABF tworzą izolującą pianę. Stanowi ona doskonałe zabezpieczenie przed kolejnym zapaleniem. W związku z tym gaśnice płynowe mają największą skuteczność gaśniczą w gaszeniu pożarów z grupy F, czyli palących się tłuszczy i olejów (np. rozgrzanego oleju na patelni).

Jaka gaśnica do kuchni jest najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się, jakie gaśnice kuchenne są najlepsze, zapoznaj się z naszą ofertą. W kuchni bardzo często smażysz, więc rozgrzany olej staje się potencjalnie niebezpiecznym czynnikiem wywołującym pożar. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. W takiej sytuacji okazuje się niezbędna gaśnica do oleju.

W naszym sklepie Ogniochron Gaśnice Domowe jest dostępna gaśnica pianowa kuchenna. Warto zdecydować się na taką gaśnicę, ponieważ należy do łatwych w obsłudze i skutecznie gasi pożary grupy A, B i F. Posiada zawór odcinający, który ułatwia kontrolę gaśnicy, a tym samym czasowe przerwanie gaszenia. Poza tym można ją wielokrotnie napełniać w Autoryzowanych Zakładach Serwisowych. Nie jest to więc jednorazowy wydatek, a inwestycja w bezpieczeństwo na dłuższy czas.

Jaka jest wydajność gaśnicy kuchennej? Dla przykładu gaśnica kuchenna gastronomiczna Domowa 1 może ugasić 5 litrów palącego się oleju, natomiast Domową 2 można ugasić już pożar 40 litrów oleju. Możesz nimi również gasić urządzenia kuchenne pod napięciem do 1000 V.

Jeśli chcesz kupić także inne gaśnice, sklep z gaśnicami Ogniochron będzie najlepszym wyborem. Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu i zobacz, jakie mamy w ofercie gaśnice do salonu i gaśnice do sypialni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!