Kamizelki ostrzegawcze

Chociaż polskie przepisy prawa drogowego nie nakładają na kierowców obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej, za jej ewentualny brak w innych krajach UE poniesiesz wysoką karę. Kamizelki ostrzegawcze zapewniają doskonałą widoczność po zmierzchu. Są niezastąpione podczas prac przy samochodzie np. przy wymianie opon itp. W naszej ofercie znajdziesz kamizelki odblaskowe, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Kamizelki ostrzegawcze - jaki kolor wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele kolorów kamizelek odblaskowych, jednak do najpopularniejszych zalicza się kamizelki odblaskowe do samochodu żółte, czerwone i pomarańczowe. Kamizelka odblaskowa w samochodzie nie zajmuje wiele miejsca. Wykonana jest z lekkiego, oddychającego materiału poliestrowego. Wystarczy narzucić ją na swoją odzież wierzchnią, aby pozostawać widocznym na drodze.

Jak działają kamizelki ostrzegawcze?

Kamizelki odblaskowe do samochodu nie tylko mają ostrzegawczy kolor, ale też są pokryte elementami, które odbijają światło. Tym samym każdy pojazd, który zbliża się do osoby ubranej w kamizelkę ostrzegawczą, szybko zauważy nie sylwetkę człowieka, lecz odbijające się od niej światło. Technologia odblaskowa jest analogiczna do tej zastosowanej w trójkątach ostrzegawczych i znakach drogowych. Warto wyposażyć się w tyle kamizelek odblaskowych, ilu pasażerów mieści samochód.

Jeżeli planujesz właśnie wyposażenie PPOŻ i interesują Cię również gaśnice, sklep internetowy jest idealnym miejscem na przemyślane, niedrogie zakupy! W naszej ofercie znajdziesz również certyfikowane koce gaśnicze, apteczki samochodowe, a także przepisowe trójkąty ostrzegawcze - zachęcamy do zakupów

Kamizelki ostrzegawcze