Koc gaśniczy

Polecany
  • 117,00
  • OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com
  • dostępny
  • Koszt dostawy już od 18,00 zł

    Dostawa gratis dla zamówień powyżej 350,00 zł

Koc gaśniczy służy do mechanicznego odcinania dopływu powietrza do płonących materiałów. Wykonany jest z włókna szklanego. Jego użycie polega na szczelnym przykryciu małego, płonącego przedmiotu lub np. beczki z palącą się cieczą. Używając koca należy pamiętać, by przykrywać zarzewie ognia od swojej strony, aby uniknąć poparzenia płomieniami. Może być użyty do gaszenia palącego się ubrania.

Koc gaśniczy – z czego wykonany?

Z czego wykonany jest koc gaśniczy? Koc gaśniczy jest wykonany z włókna szklanego. Dzięki temu, koc przeciwpożarowy jest wytrzymały na wysokie temperatury. Koc gaśniczy jest przeznaczony do gaszenia pożarów olejowych. Można go używać także do gaszenia innych rodzajów pożarów, ale musi być odpowiednio duży.

Do czego służy koc gaśniczy?

Wadą koca gaśniczego jest to, iż może być on użyty skutecznie tylko do gaszenia niewielkich źródeł ognia i umiejscowionych blisko osoby gaszącej pożar.

Koc gaśniczy – jak go użyć?

Koc pożarowy jest niezbędny zarówno w firmie, jak i podczas grilla, przy kominku, na kempingu, w kuchni. Kocem pokrywamy źródło ognia, a obrzeża dokładnie dociskamy do podłoża, dzięki czemu ograniczamy dostęp tlenu do palącego się materiału.

Uwaga: Koc należy rozwinąć, uchwycić za górną krawędź przed siebie i nałożyć na źródło ognia. Chronić dłonie za kocem.

Koc gaśniczy – cena

Ważne, żeby wybierając koc do gaszenia wybrać produkt profesjonalny. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to, jaki jest jego producent.

Zachęcamy do tego, by wybrać koc gaśniczy z naszej oferty. Powieszony na ścianie bądź schowany w łatwo dostępnym miejscu może się przydać w najmniej spodziewanej chwili. W razie niewielkiego pożaru pozwoli sprawnie ugasić źródło ognia. Sprawdź też dostępne gaśnice!


Galeria:


Koc gaśniczy 140x180 cmKoc gaśniczy 140x180 cmKoc gaśniczy 140x180 cm


Parametry techniczne:


Koc gaśniczy 140x180 cm

Dostępność: dostępny
Wymiary: 1,2 x 1,8 m
Waga: 1,44 kg
Jakość i bezpieczeństwo: produkowane zgodnie z normą PN-EN 186:2019
OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.comOGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com

Zobacz również: