Plecak awaryjny

  • 1990,00
  • OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com
  • na zamówienie
  • Produkt chwilowo niedostępny.

Plecak Awaryjny 17 to ponad 100 sprawdzonych i przetestowanych przedmiotów wyposażenia, które pomogą bezpiecznie i spokojnie przetrwać nawet 72 godziny od wystąpienia zagrożenia:

karambol i wielogodzinny korek na autostradzie,
▪ ewakuacje z mieszkania w razie pożaru,
▪ konieczność opuszczenia domu w razie powodzi,
▪ ewakuacje z miasta w razie długotrwałego braku prądu i wiele innych

Plecak awaryjny 17 jest przeznaczony do wożenia na stałe w samochodzie, pomiędzy siedzeniami lub do umieszczenia go w szafie przy drzwiach wyjściowych z domu.

Plecak został wykonany z niezwykle wytrzymałego, lekkiego i wodoszczelnego materiału 600D TPU. Całość zamykają wodoszczelne suwaki. Jest tak szczelny, że może się unosić na wodzie służąc dodatkowo jako koło ratunkowe.

Jego jednolity, kompaktowy kształt, odpinany pas biodrowy oraz minimalna ilość elementów zewnętrznych sprawiają, że w razie „W” można go szybko chwycić i uciec bez obaw, że paski czy kieszenie zahaczą się czy poplączą, uniemożliwiając ewakuację. Wzmocniony system nośny dodaje komfortu w noszeniu.

Szary kolor sprawia, że idąc z Plecakiem Awaryjnym 17 można wtopić się w tłum i nie zwracając niczyjej uwagi, bezpiecznie opuścić strefę zagrożenia.

Sekretna kieszeń zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo dokumentów i pieniędzy. Gwizdek umieszczony na pasie piersiowym podnosi bezpieczeństwo osobiste. Odblaskowe elementy Plecaka Awaryjnego 17 są widoczne w ciemności.

Plecak Awaryjny 17 – idealna pojemność, perfekcyjne wnętrze


Wewnątrz 28 litrowego plecaka znajduje się system 4 starannie zaprojektowanych zasobników, mocowanych do tylnej części plecaka systemem Velcro. Wykonane z wodoodpornego materiału i wodoszczelnego suwaka dają gwarancję, że cała zawartość pozostanie sucha w czasie nawalnych deszczy czy powodzi. Intuicyjnie dobrane kolory sprawią, że bez wahania weźmiesz dokładnie to, co będzie Ci pilnie potrzebne:

Czerwony – pierwsza pomoc,
Szary – higiena,
Niebieski – woda, jedzenie, gotowanie
Czarny – schronienie, światło, ogień, narzędzia, komunikacja, nawigacja.

W klapie plecaka umieściliśmy kieszeń na bieliznę osobistą oraz klips na klucze do mieszkania.

Apteczka pierwszej pomocy

z wyposażeniem zgodnym z unijną normą DIN 13164 PLUS.

Jest tak pojemna, że dodatkowo pomieści leki przyjmowane na stałe, środki przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Zasobnik apteczki jest rozkładany, ma wiele kieszeni oraz uchwyt, dzięki któremu można powiesić ją w dowolnym miejscu, zapewniając sobie komfortowy dostęp do wnętrza apteczki i swobodę ruchów.

Higiena osobista

Niewielki zasobnik zawiera komplet artykułów higienicznych pierwszej potrzeby dla każdego, mężczyzny i kobiety. Znajdują się w nim: ręcznik szybko schnący, agrafki i przybory do szycia, a także bawełnianą bandanę, chustkę o wielu zastosowaniach: od ocierania potu w czasie wyczerpującego marszu po osłonę dróg oddechowych w czasie pożaru.

Pojemność zasobnika pozwala na umieszczenie w nim zapasowych okularów korekcyjnych.

Woda i jedzenie

W tym zasobniku znajdziesz racje żywnościowe na 3 dni, energię uzupełnisz kawałkami czekolady z kofeiną, a przekąską będą suchary. Jest też woda na pierwszy dzień. W kolejnych dniach składaną butelkę napełnisz czystą wodą i karabińczykiem przymocujesz do szlufki w spodniach. Brudną wodę uzdatnisz, korzystając z osobistego filtra do wody. Niewielka kuchenka z paliwem stałym oraz kilka źródeł ognia pozwolą na zagotowanie wody w stalowym kubku lub ogrzanie się. Nóż typu „finka”, sztućce oraz duży worek foliowy do przyniesienia wody dopełniają zawartości zasobnika.

Schronienie, Komunikacja i Narzędzia

W tym obfitującym w niezbędne przedmioty zasobniku znajdują się: dwuosobowy namiot, śpiwór, pelerynę przeciwdeszczową, ogrzewacze do rąk i ciepłą czapkę.

Wielofunkcyjny gwizdek 5w1 z wodoodpornymi zapałkami, latarka na dynamo, światło chemiczne, ładowarka solarna, kabel USB z rozgałęziaczem, radio na baterie solarne oraz dynamo, latarka czołowa zapewnią komunikację.

Saperka, taśma naprawcza, 5m paracord i multitul to narzędzia, które doskonale sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach – od wykopania ogniska typu „Dakota” przez mocowanie czy naprawę przedmiotów lub usunięcie przeszkody. Bezpieczeństwo zapewnią przyciemniane okulary, rękawice ochronne i kamizelka odblaskowa.


Parametry techniczne:


Czujnik czadu i dymu WFPCO

Dostępność: na zamówienie
Wymiary: 48 cm x 32 cm x 18 cm
Waga: 0,8 kg / 1,5 kg z zasobnikami / 8 kg z pełnym wyposażeniem
Jakość i bezpieczeństwo: tkanina 600D TPU – niezwykle trwała, wodoszczelna, doskonale odporna na ścieranie i zabrudzenia, bardzo lekka, stabilna temperaturowo i przyjazna dla środowiska; stosowana na pontony, kamizelki ratunkowe, baseny, worki wyprawowe.
OGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.comOGNIOCHRON S.A. Reviews with ekomi-pl.com

Zobacz również: