Wybór domowego czujnika gazu

Wybór czujnika gazu

Statystyki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej pokazują, że każdego roku w Polsce dochodzi do wielu wypadków z powodu nieszczelnej instalacji gazowej. Jednak świadomość posiadaczy tego rodzaju urządzeń jest coraz większa i duża ilość osób decyduje się na to, żeby zakupić domowe czujniki gazu. Jednak zanim podejmie się decyzję o ich wyborze, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat tych urządzeń.


Dlaczego warto zamontować domowe czujniki gazu?


Nieszczelne instalacje gazowe to częsty problem, który może spotkać właściciela różnorodnych urządzeń znajdujących się w kuchni, kotłowni czy łazience. To tam najczęściej umieszczone są piecyki do ogrzewania, przewody czy liczniki. Pomimo tego, że przynajmniej raz w roku obowiązkowo należy wykonać ich przegląd, może się zdarzyć tak, że nieprawidłowości w działaniu instalacji pojawią się pomiędzy okresami sprawdzania. Takie sytuacje wcale nie są rzadkością, dlatego warto zawczasu przygotować się na taką okoliczność.


Systemy alarmujące o zagrożeniu


Poszukując modelu do swojego gospodarstwa domowego, warto wybrać taki, który będzie informował o zagrożeniu zarówno poprzez sygnał dźwiękowy, jak i komunikat pojawiający się bezpośrednio na urządzeniu np. w formie świecącej diody. Dzięki temu jest większa szansa na to, że informacja o nieprawidłowościach nie zostanie nieumyślnie przegapiona przez któregoś z domowników. Rozważając kupno takiego urządzenia, najlepiej jest kupić takie, które ma głośny sygnał alarmowy. Musi być on na tyle donośny, że będzie w stanie obudzić śpiących domowników, także tych gorzej słyszących jak seniorzy.


Czujnik gazu jaki wybrać?


Rozglądając się za modelami, warto poszukać rozwiązań 2 w 1. Czujnik czadu, jaki jednocześnie informuje o podwyższonym stężeniu gazu jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ o tyle, o ile gaz posiada specyficzny zapach, to czad jest bezwonny, stąd bywa nazywany cichym zabójcą. Sprawdzonym sposobem na ochronę jest dwufunkcyjny czujnik dymu. Jaki wybrać? Doradcy w naszej firmie chętnie pomagają w dobrze najlepszego rozwiązania zabezpieczającego dom przed ryzykiem zatrucia przez obydwie substancje.


Produkt kosztujący niewiele


Zważywszy na to, że jest to urządzenie, które może uratować życie oraz mienie, kwota, jaką trzeba posiadać przy jego zakupieniu, nie jest wygórowana. Jeśli chce się kupić czujnik dymu, cena nie zniechęci do jego nabycia, ponieważ waha się od kilkudziesięciu złotych. Najdroższe, certyfikowane modele kosztują niewiele ponad sto złotych. Bezpieczeństwo to coś, na czym nie warto oszczędzać. Jeśli urządzenie niewielkich rozmiarów miałoby przyczynić się do uratowania ludzkiego życia, warto zastanowić się nad jego zakupem. Nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, nie nadszarpnie budżetu domowego, a może okazać się niezwykle pomocny.

Bezpieczeństwo to coś, na czym nie warto oszczędzać. Jeśli urządzenie niewielkich rozmiarów miałoby przyczynić się do uratowania ludzkiego życia, warto zastanowić się nad jego zakupem. Nie zajmie dużo miejsca w mieszkaniu, nie nadszarpnie budżetu domowego, a może okazać się niezwykle pomocny.

CZUJNIKI GAZU